10 důvodů proč mít PPC kampaně a proč je průběžně spravovat

Často se nás naši zákazníci ptají, jak to udělat aby byli na internetu více vidět. V dnešní době kdy na internetu působí velké množství firem je to těžší a těžší. Pokud se klient nezaměřuje na online marketing a má např. e-shop je pro něj složité zůstat ziskovým a získávat vysněné obraty. Také ve srovnání s lety minulými se výkon jejich e-shopu stále snižuje. Co za takovým poklesem může být?

Velkým důvodem jsou kroky konkurence, pokud konkurenční firmy investují svůj čas i peníze do online marketingu, odsouvají tak Váš e-shop na horší pozice ve vyhledávání a Vás nachází stále méně lidí. Z tohoto důvodu je důležité nezaspat a snažit se být na internetu vidět.

Jedním ze způsobů jak se na internetu zviditelnit jsou PPC kampaně. Jedná se o placený způsob propagace, kde se platí nejčastěji za proklik na danou reklamu. PPC nabízí různé způsoby propagace. Můžete inzerovat ve vyhledávačích pomocí inzerátů ve vyhledávání, využít Google Nákupy či Produktové inzeráty na Seznamu. Další možností jsou bannerové reklamy, které se zobrazují na různých partnerských webech jednotlivých vyhledávačů.

Níže se dočtete 10 důvodů proč investovat čas a peníze do PPC kampaní.

  1. Reklamy ve vyhledávací síti mohou zachytit zákazníky ve fázi nákupního procesu.
  2. U PPC reklam platíte za proklik na reklamu, čili za vyjádřený zájem zákazníkem.
  3. PPC reklamy jsou měřitelné, lze reportovat jejich přínos a vyhodnocovat pomocí analýz.
  4. PPC reklama Vás dostane na přední příčky ve vyhledávání.
  5. PPC reklama je flexibilní, lze měnit texty inzerátů podle situace, např. máte akci, množstevní slevu nebo je Black Friday.
  6. Rychlost implementace, na rozdíl od problematiky SEO lze PPC reklamu vytvořit v  krátkém čase.
  7. Nižší počáteční náklady, do PPC reklamy se investuje dlouhodobě po nižších částkách. Optimalizace SEO pro vyhledávače stojí desítky až stovky tisíc korun.
  8. PPC kampaně lze zacílit na publika, která Vás zajímají.
  9. Kontrola nad rozpočty, do PPC reklamy investujete pouze tolik kolik jste ochotni. Lze zde nastavit rozpočty na den či částku do dočerpání.
  10. PPC reklama je dostupná pro každého, ať jste živnostník nebo korporát, máte stejné podmínky v rámci aukčního systému.

Nevíte jak nastavit PPC kampaně? Nezoufejte! Napište nám a společně stanovíme tu správnou strategii pro Vaše podnikání. Více informací na našem webu http://www.creomark.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *