Bumper videoreklamy…..Co to je a proč je dobré je využívat?

Lidé na Youtube tráví čím dál více svého času. Postupně Youtube nahrazuje klasická média jako jsou rádia či televize. Z tohoto důvodu se i reklama přesouvá na toto médium. Většina uživatelů není na internetové reklamy příliš zvědavá a často reklamy přeskakují jakmile je to možné. Existuje však cesta, jak toto přeskočení obejít. Touto cestou jsou bumper ads.

Bumper ads jsou formáty videoreklam, které mají délku 6 vteřin a divák je nemůže přeskočit. Tento formát reklamy se řadí do kategorie TrueView In-stream. Platební model tohoto formátu je CPM, tedy platíte vždy za tisíc zobrazení. Díky tomu, že reklamu nelze přeskočit, počítá se jako zobrazení každé spuštění tohoto videa. Bumper videa lze také dobře zacílit na skupinu uživatelů o kterou máme zájem. Tím se z tohoto formátu stává užitečný nástroj, jak připomenout potenciálním zákazníkům náš produkt či brand.

Není 6 vteřin příliš krátký čas?

Bumper videa nemají nahradit klasickou televizní reklamu, jejich kouzlo a význam je v něčem trochu jiném. I v televizním světě se často setkáváme s tím, že nejprve značky nasadí do vysílání delší verze svých reklam a po určitém čase se stejná reklama zobrazuje v kratším formátu. Bumper videa můžeme použití právě jako formu připomenutí již existujících reklamních kampaní.

Dále je tato forma reklamy vhodná pro připomenutí brandu společnosti. Tato krátká sdělení pomáhají  budovat povědomí o společnosti a znalost značky. V marketingovém světě je dokázáno, že spotřebitelé a zákazníci více důvěřují značkám, které znají a nebo je již dřívě někde viděli. Budování brandu má dlouhodobý vliv na růst tržeb společnosti.

Dalším způsobem využití bumper ads je jejich použití v rámci videoremarketingu a vytváření takzvaného “storytellingu”, kdy jedno video navazuje na druhé a vypráví tak příběh, který má zaujmout zákazníky.

Bumper ads jsou rozhodně zajímavým formátem reklamy, který není finančně příliš náročný a stojí za úvahu jej vyzkoušet. Pokud byste rádi prodiskutovali nastavení těchto formátů reklam. Navštivte naše stránky http://www.creomark.com a napište nám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *